ESPAINIAKO U18 TXAPELKETA

Asteburu honetatik aurrera, Espainiako Txapelketak amaitu berri den Kluben arteko Ligaren lekukoa hartuko dute. Xerez de la Fronterako Chapin estadio berrituan antolatuko da txapelketa hauetako lehena, U18 Espainiako Txapelketaren ospakizunarekin.

Andaluziako lurretara 28 atleta gipuzkoar joango dira, gure lurraldeko bederatzi kluben ordezkari gisa. Hauen artean, domina lortzeko aukerak daude baita Gipuzkoako errekorren bat ere.

 

ESPAINIAKO U18 TXAPELKETA
CHAPIN, 2022-06-18.19
RK Froga Marka Atleta Kluba
28 100 M 11.21 Rodriguez Garcia, Eneko Txindoki A.T.
32 100M 11.25 Diaz Benaito, Mikel Jakintza AK
8 1500 M 3:58.68 Iriondo Lizaso, Martin Orioko Kamal Ziani A.K.
5 3.000m 8:47.63 Aramendi Aginaga, Ander Xanju Kirol Kluba
9 3.000m 8:56.90 - PC Naldaiz Azkona, Jon Txindoki A.T.
23 110 MV 15.36 García Huerta, Unax Real Sociedad
27 110 MV 15.44 Igiñiz Iglesias, Kerman Super Amara BAT
2 400 MV 54.95 Aristi Gil, Ander Tolosa C.F.
5 2.000m Obst 5:58.51 Civico Urretabizkaia, Manex Tolosa C.F.
8 2.000m Obst 6:01.17 Ibarguen Rodriguez, Iker Super Amara BAT
10 2.000m Obst 6:05.32 Elortza Rubio, Xabat Orioko Kamal Ziani A.K.
14 2.000m Obst 6:09.49 Aramendi Aginaga, Mikel Xanju Kirol Kluba
16 Altura 1.90 - PC Martinez Sarasua, Urko Deportivo Eibar
6 Pértiga 4.50 Añorga Fernandez, Asier Real Sociedad
6 Peso 15.67 Cendon Araujo, Aratz Txindoki A.T.
10 Peso 15.34 - PC Alustiza Lasa, Aimar Txindoki A.T.
11 Peso 15.11 - PC Sukia Imaz, Zuhatz Txindoki A.T.
1 Decathlon 6.812 puntos Egidazu De Diego, Imanol Deportivo Eibar
12 200 M 25.55 - PC Peirén Gobantes, Eider Real Sociedad
25 200 M 26.07 Lopetegi Telleria, June Tolosa C.F.
19 400 M 58.50 - PC Lamosa Arzac, Nora At. San Sebastian
8 1500 M 4:41.44 Martin Del Campo, Ane Tolosa C.F.
24 1500 M 4:52.07 Sainz De Baranda Iraolagoitia, Uxue Xanju Kirol Kluba
34 1500 M 4:57.15 Sudupe Matxain, June Tolosa C.F.
13 100 MV 15.08 Landa Celorrio, Haizea Real Sociedad
14 400 MV 1:05.55 Alzaga Rodriguez, Eider Super Amara BAT
16 400MV 1:05.88 Elcuaz Villanueva, Jone Real Sociedad
10 Triple 11.56 Landa Celorrio, Haizea Real Sociedad
14 Jabalina 35.81 Magunazelaia Usobiaga, Enara Deportivo Eibar

Zorte on guztioi!

 

 

 

Javier ALDABE

FAG


Gipuzkoako Atletismo Federazioa
Anoeta Pasealekua, 5. 20.012, Donostia
Teléfono: 943 45 17 57 (De 9:30 a 13:00)
E-mail: gaf@kirolak.net
Horario de oficina
Lunes a Viernes: 9 a 13 
Instituciones colaboradoras
orain kirola 
                       Patrocinadodres 
        BSKLegalyfiscal RGB png            SALTO inspired access LOGO

 

Política de Privacidad